Διήμερη εκδρομή με την ΣΤ' τάξη!

Σάββατο, 29 Ιουνίου 2024
Διήμερη εκδρομή με την ΣΤ' τάξη!

Στις 14/06/2024 αποχαιρετήσαμε ιδιαίτερα συγκινημένοι τους απόφοιτους πια μαθητές/τριες της Στ΄ τάξης.

Στις 19/06/2024 στις 07:00 το πρωί ήμασταν πάλι μαζί στην αυλή του Σχολείου για έναν διαφορετικό λόγο. Τα μαθήματα είχαν τελειώσει και οι σχολικές τσάντες είχαν αντικατασταθεί από βαλίτσες και σακίδια. Επικρατούσε ενθουσιασμός και ανυπομονησία για να ξεκινήσει η τελευταία εκδρομή μετά το τέλος της σχολικής χρονιάς. Εκπαιδευτικοί και παιδιά σε μια διήμερη απόδραση στη φύση. Δραστηριότητες στη λίμνη Πλαστήρα, πεζοπορία στα Μετέωρα, rafting στον Αλιάκμονα, βραδινή βόλτα στην Καλαμπάκα, φαγητό και διαμονή σε ξενοδοχείο της περιοχής. Πολλά χαμόγελα, αστείες στιγμές και καινούριες εμπειρίες ήταν το καλύτερο ξεκίνημα των καλοκαιρινών διακοπών για μικρούς και μεγάλους.

Αγαπημένα μας παιδιά, σας ευχαριστούμε πολύ για αυτό το υπέροχο διήμερο.

Καλό καλοκαίρι!