Βράβευση στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικής Δημιουργίας «Ηγέτες Ακεραιότητας του Αύριο»

Τετάρτη, 29 Νοεμβρίου 2023

Το πρώτο βραβείο στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικής Δημιουργίας «Ηγέτες Ακεραιότητας του Αύριο» με θέμα «Όχι στη Βία, Ναι στη Φιλία, Κάνε Block στον Εκφοβισμό» στην κατηγορία των μαθητών/-τριών Λυκείου κέρδισε ο μαθητής μας, Μιλτιάδης Βάνης, της Δευτέρας (Β’) Τάξης του Λυκείου.

Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από την Εθνική Αρχή Διαφάνειας σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, την Εθνική Επιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου, τη Βιβλιοθήκη της Βουλής και την Εκπαιδευτική Τηλεόραση της Βουλής για το σχολικό έτος 2022-2023.

Επίσης, ο συμμαθητής του, Ιωάννης Βουτσαδάκης, διακρίθηκε με υψηλή βαθμολογία στον ίδιο διαγωνισμό.

Τα έργα τους θα εκτίθενται στην Εθνική Βιβλιοθήκη της Βουλής μέχρι τις 31 Μαρτίου 2024.

Τους ευχόμαστε να είναι πάντα δημιουργικοί στη ζωή τους και να τους εμπνέει η δύναμη της φιλίας!