Βραβεύσεις eTwinning National Quality Label για το Σχολείο μας!

Παρασκευή, 6 Οκτωβρίου 2023
Βραβεύσεις eTwinning National Quality Label για το Σχολείο μας!

Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά απονέμεται στο σχολείο μας η εθνική ετικέτα ποιότητας για έργα etwinning! Η χαρά και η συγκίνηση είναι μεγάλη για όλους μας και η υπερηφάνεια για τους μαθητές μας τεράστια!

Στο μάθημα των Αγγλικών, οι μαθητές/-τριες του Δ4 εργάστηκαν στο πρόγραμμα "Eat Right, Future Bright", και εμβάθυναν σε θέματα υγιεινής διατροφής και προστασίας του περιβάλλοντος.

Επίσης, στο μάθημα των Γαλλικών, οι μαθητές/-τριες της ΣΤ' τάξης, διαμόρφωσαν περιβαλλοντική συνείδηση και ανέπτυξαν στρατηγικές προκειμένου να εφεύρουν τρόπους για να προστατεύσουν τον πλανήτη μας που κινδυνεύει.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες της Δ' και της ΣΤ' για την προσπάθεια, τη συνέπεια, τη συνεργασία και τον ενθουσιασμό που επέδειξαν σε όλη τη διάρκεια του προγράμματος!