Beach Volley για τους μαθητές των ομάδων και της ακαδημίας βόλεϊ του Σχολείου μας

Τρίτη, 23 May 2023

Την Πέμπτη 18 Μαΐου 2023, υπό την καθοδήγηση των καθηγητών Φυσικής Αγωγής κου Νικόλαου Ψωμά και κου Γεώργιου Καντζιλιέρη, οι μαθητές και οι μαθήτριες που απαρτίζουν τις ομάδες βόλεϊ, αλλά και την Ακαδημία βόλεϊ του Σχολείου μας, μεταβήκαμε στην παραλία του Σχινιά, για να παίξουμε beach volley στις άρτιες εγκαταστάσεις του Αθλητικού Κέντρου «ΚΑΡΑΒΙ».

Μια ξεχωριστή εμπειρία που όλοι/-ες απόλαυσαν το παιχνίδι στην άμμο και το κολύμπι στην όμορφη, καθαρή αλλά και κρύα θάλασσα.
Όλοι, καθηγητές και μαθητές, είχαμε τη δυνατότητα να χαρούμε κάποιες στιγμές ξεγνοιασιάς, βάζοντας τις σχολικές υποχρεώσεις για λίγο στην άκρη.