Επίσκεψη Συλλόγου «Η Αγκαλιά»

Tuesday, 2 May 2023
Επίσκεψη Συλλόγου «Η Αγκαλιά»

Την Τετάρτη 26 Μαρτίου 2023, το σχολείο μας επισκέφθηκαν εκπρόσωποι του φιλανθρωπικού συλλόγου «Η Αγκαλιά», που έχουν ως αντικείμενο την προστασία της εγκυμοσύνης και του αγέννητου παιδιού. Στη συνάντηση παραβρέθηκε η Α΄ Λυκείου, η οποία για την φετινή χρονιά έχει αναλάβει να ενισχύσει οικονομικά το σύλλογο μέσω της φιλόπτωχου δράσης του σχολείου. Οι εκπρόσωποι του συλλόγου έκαναν μια σύντομη ενημέρωση σχετικά με το έργο που επιτελείται, μίλησαν για την αξία του εθελοντισμού και απάντησαν σε ερωτήσεις των παιδιών. Στο τέλος της εκδήλωσης, εκπρόσωποι του 15μελούς συμβουλίου του σχολείου και υπεύθυνοι του φιλόπτωχου του τμήματος παρέδωσαν στα μέλη του συλλόγου «Η Αγκαλιά» το χρηματικό ποσό που είχαν συγκεντρώσει κατά τη διάρκεια της χρονιάς.